Grindų pagrindo paruošimas

Grindų pagrindo paruošimas yra labai svarbus grindų įrengimo procesas, kurį reikia atlikti labai atsakingai ir kruopščiai. Gerai paruoštas grindų pagrindas ne tik leidžia mums išvengti papildomų išlaidų medžiagoms įrenginėjant smėlbetonio grindis, bet ir apsaugo nuo įtrūkimo atsiradimo.

Atliekame šiuos grindų pagrindo paruošimo darbus:
• Pagrindo niveliacija,
• Grunto nukasimas, išlyginimas, tankinimas,
• Smėlio užpylimas,
• Putų polistirolo ar akmens vatos sudėjimas,
• Plėvelės klojimas,
• Armavimas,
• Grindų betonavimas.
Pagrindiniai mūsų darbo principai yra:
• Kokybė
• Patikimumas
• Punktualumas

Tai mūsų kasdienis darbas, paremtas 10 metų patirtimi

Prieš pradedant grindų betonavimo, paruošimo darbus UAB”TOPSTATYBA” specialistas detaliai išsiaiškins, kokie jūsų reikalavimai vonios kambariui,garažui ar norite šildomų grindų, ar reikalinga hidroizoliacija. Pasitikslinus visas atliekamų darbų atlikimo ypatybes, atsižvelgiama į visas individualias mikroklimato ypatybes ir organizacinius grindų dangos reikalavimus. Mūsų grindų specialistai pradės įgyvendinti visus jūsų pageidavimus. Tikslumas ir darbo kokybė labai priklauso ir nuo įrangos patikimumo. Mes naudojame tik originalią, laiko patikrintą įrangą: Nivcomp, Putzmeister, Brinkmann, Sola, Bosch, BMS worker ir t.t.

Betonavimas
Betonavimas dar kitaip vadinamas: smėlbetonis, steškė, plaukiojančios grindys ar besiūlės grindys. Pagal gamybos technologijas, kurios vyravo dešimtmečius, šis grindų betonavimo variantas yra geriausias bet kokiai grindų dangai. Kuri gali būti naudojama ne tik gyvenamosiose patalpose, bet ir pramoninėse, ofiso patalpose, prekybos centruose.

Pagrindinis šio smėlbetonio, be universalumo ir ekonomiškumo yra didelis stiprumas, idealus paviršiaus lygumas ir švarumas.

Betonavimas skirtas: nustatyto grindų lygio įrengimui, gelžbetonio plokštės nelygaus paviršiaus išlyginimui, sukurti tvirtą ir kietą pagrindą grindų dangai, vamzdynų ir kitų komunikacijų uždengimui, suformuoti nuolydžius patalpos hidroizoliacijai, šilumos ir garso izoliacijai.

Mūsų svetainėje galite gauti išsamią informaciją apie siūlomas paslaugas, įrengiant smėlbetonio grindis, naudojant moderniausias statybos technologijas. Mes siūlome pusiau sausas smėlbetonio grindis, kurios nereikalauja brangių, savaime išsilyginančių skystų mišinių. Tinkamai įrengtos smėlbetonio grindys turi atitikti šiuos pagrindinius reikalavimus: būti monolitinės, švarios ir sausos, turėti ne mažesnį tvirtumą kaip 300 kg /cm2, būti lygios ir glotnios, klojant dangą turi sugerti klijus ir glaistą.

Profesionali mūsų komanda, pasitelkusi lazerinius ir kompiuterinius nivelyrus ir aukštąsias tecnologijas per darbo pamainą pilnai gali įrengti iki 300 m2 smėlbetonio grindų. Darbams atlikti naudojamos ekologiškai nepavojingos statybinės medžiagos. Smėlbetonio mišinys ruošiamas ne patalpoje, o statybos aikštelėje. Maišymo ir padavimo technika mobili, visiškai autonomiška.  Procesas tiek ištobulėjęs, nes paruoštas mišinys suspausto oro pagalba transportuojamas žarnomis iki 80 metrų, tai leidžia dirbti net ir moderniausiuose pastatuose. Technologinio proceso metu smėlbetonio grindys tankinamos ir poliruojamos specialiomis glaistyklėmis, todėl išgaunamas idealiai lygus paviršius.

Į mišinio sudėtį, be cemento ir smulkaus smėlio, įeina stiprinanti medžiaga fibro pluoštas, o pagerinti šilumai ir garso izoliacijai dedami įvairūs užpildai, modifikatoriai, plastifikatoriai. Jau po 12 valandų ant tokios dangos galima vaikščioti. Penktą dieną dangos būklė leidžia pradėti pagrindinius apdailos darbus. Prieš klojant dangą smėlbetonio grindys turi džiūti mažiausiai 26-28 dienų. Kadangi danga kietėdama šiek tiek traukiasi, ant jos specialiai padaromos kompensacinės siūlės.

Grindų paruošimas
image2Grindų betonavimo darbai prasideda nuo tikslaus aukščio pamatavimo. Pamatavus aukščius, lengvai nustatome kokius darbus reikia atlikti. Dažniausiai pirmajame namo aukšte reikia lyginti gruntą, sukloti šiltinimo medžiagą polistireno plokštes EPS100 10 – 20 cm, užtiesti plėvelę, sudėti ir surišti armavimo tinklą, išvynioti grindinį šildymą ir betonuoti 5 – 8 cm. Antrajame aukšte dažniausiai reikia sudėti 2 – 5 cm akmens vatos ar polistireno ant perdangos, užtiesti plėvelę, sudėti ir surišti armavimo tinklą, išvynioti grindinį šildymą ir betonuoti apie 5 – 7 cm.
Grunto lyginimas ir tankinimas
image3Pirmąjame namo aukšte ar rūsyje, kur yra gruntas, reikia lyginti esamą žemę, nukasti ar dapilti smėlį ir jį sutankinti. Vibro plokštės pagalba, pilant vandenį reikia sutankinti visą pagrindą.
Smėlio užpylimas
image6Sumontavus santechnikos ir elektros instaliaciją, atliekami smėlio lyginimo darbai. Smėlį reikia išlyginti 5 mm tikslumu. Kuo lygiau išlygintas smėlis, tuo didesnis ant viršaus uždėto šilumos izoliacinio sluoksnio efektyvumas.
Polistireno plokščių sudėjimas
image5Ant lygiai išlyginto smėlio klojamas putų polistirenas. Dedant du ar daugiau putplasčio sluoksnių, reikia dėti taip, kad jie persikirstų vienas su kitu. Taip klojant polistireną išgaunama didesnė šilumos izoliacija. Grindims apšildyti naudojamas EPS 100 ar didesnės markės polistirenas.
Akmens vatos sudėjimas
image6Ant lygiai išlyginto smėlio dedama akmens vata. Ji turėtų būti 2 – 6 cm storio. Akmens vatą sudėjus ant smėlio sluoksnio, gaunasi labai gera garso ir smūginė izoliacija. Dedant du ar daugiau vatos sluoksnius, būtina juos dėti taip, kad jie persikirstų vienas su kitu. Taip padidėja garso ir šilumos izoliacijos efektyvumas. Sudėjus vatą reikia kuo greičiau betonuoti grindis, nes nuo vaikščiojimo vata greitai susitrypia.
Garo izoliacija
image7Prieš betonavimą reikia pakloti garo ar paprastą plėvelę. Ji turi būti 120 – 200 mikronų storio. Klojant plėvelę ant sienų ir sudūrimų reikia užleisti apie 10 cm užlaidą ir suklijuoti ją su plačia izoliacija.
Armavimo tinklo sudėjimas
image8Armavimo tinklas dedamas ant plėvelės prieš patį betonavimą. Tinklo lapai dedami užleidžiant puse akies vienas ant kito ir surišami viela. Betonuojant grindis tinklas yra pakeliamas 1 – 2 cm nuo apačios, kad įgautų didžiausią armavimo poveikį. Tinklas dedamas 10, 15 ir 20 cm akimis. Čia priklauso kaip tankiai planuojate vedžioti grindinį šildymą.
Grindinis šildymas
image9Grindinis šildymas tvirtinamas prie armavimo tinklo. Šildymo vamzdelį reikia išvynioti tik tose vietose, kur jūs vaikščiosite. Po vonia ar po šaldytuvu nerekomenduojama pastoviai šildyti grindų. Prieš grindinį šildymą būtina iškloti šilumos izoliaciją. Šito reikia tam, kad šilumos elementai šilumą atiduotų jūsų grindims, o ne kaimynų luboms. Optimaliausias betono storis šildomoms grindims 7 cm. Šildomoms grindims naudojame specialų priedą – plastiklį, kurio pagalba grindys būna elastingesnės ir lengviau praleidžia šilumą.
Juodgrindės
image10Juodgrindės tai grindų betonavimas tiesiai ant grunto. Juodgrindžių privalumai: idealiai išlygintas kietas pagrindas; Graužikams uždaromas kelias į grindų apšiltinimą polistirolą; Sumažina švarių grindų sėdimo ir sklilimo galimybę; Ant juodgrindžių patogiau tvirtinti santechnikos ir elektros instaliaciją.
Betono markė
image11Grindų betonavimui skirtas betonas yra maišomas darbų atlikimo vietoje. Naudojamas plautas smėlis 0 – 4 frakcijos, cementas M-500 markės ir vanduo. Standartiškai maišome 200 litrų smėlio, 35 – 40 kg cemento ir ~ 30 litrų vandens. Norint padidinti betono markę dedame papildomus priedus: armavimo plaušą. Praėjus 1 dienai po betonavimo, užklokite grindis plėvele, savaitei laiko, taip ilgiau neišgaruos drėgmė ir betono markė bus geresnė. Svarbiausias momentas – kokybiškas sutankinimas tai betono markės pagrindas
Išskleidžiamo meniu pavadinimas
turinys